Renovaci topných těles (radiátorů) provádíme pomocí nástřiků nízkotlakou stříkací pistolí. Vzhled radiátoru po nástřiku, vždy lépe vypadá oproti nátěrům štětcem, nebo válečkem. Nástřiky provádíme během topné sezóny a to z důvodu, že radiátory jsou zahřáté a barva při stříkání nestéká a rychleji zasychá.
Pro nástřiky používáme barvy k tomu určené. Máme na výběr:
Barvy vodou-ředitelné : U této varianty je možné dnes použít, jakoukoliv vodou-ředitelnou barvu, protože všechny dnes mají teplotní odolnost do 80 °C. Což pro běžné radiátory postačí. Další výhodou je také, že tyto barvy při aplikaci nezapáchají a rychleji také zasychají. Menší nevýhodou u této varianty je, že jsou oproti syntetické barvě méně odolné. Pokud jste tedy zvyklí sušit utěrky a ručníky na radiátorech je lepší použít syntetickou barvu. Pokud sušíte na radiátorech, které jsou natřeny vodou-ředitelnou barvou, místa kde pokládáte ručníky časem začnou rezavět.
Barvy syntetické (rozpouštědlové): U těchto barev jsou jednoznačnou výhodou jejich odolnost a rozliv barvy po nástřiku. Po nástřiku a následném zaschnutí (vytvrzení) barvy je možné radiátory používat také k sušení mokrých utěrek či ručníků. Nevýhodou je pak zápach ředidla při aplikaci.
Před samotným nástřikem se povrch radiátorů jemně přebrousí brusným papírem, tak aby se povrch narušil a barva tak měla lepší přilnavost a následně odmastí. Poté se provede samostatný nástřik. Samozřejmě se zakryje a zalepí pomocí pásky a fólie vše v okolí stříkaného radiátoru, tak aby nedošlo ke znečištění okolních věcí.
U žebrovaných radiátorů, stříkáme také vnitřky žeber pomocí speciálního nástavce.
Ceny nástřiků radiátorů ovlivňují tyto faktory:
míra poškození – čas ztrávený broušením/počet žeber – velikosti radiátorů/požadovaným vzhledem – spotřebou barvy.